Bojíte se smrti ? ? ?

25. září 2012 v 15:51 | Aduška ♥♥ |  radujmesezivota
Smrt je přirozená součást života, a jak dny plynou, jsme ke smrti stále blíž. Dny, měsíce, roky, první krůčky, první školní den, první pusa, první svatba, děti a vnoučata, to se zdá zpočátku býti téměř nedosažitelné, ale vše nesmírnou nepostřehnutelnou rychlostí utíká. Čím blíže jsme ke smrti, tím více si tento fakt uvědomujeme. Bojíte se smrti?

Je smrt cestou k věčnosti?

Představte si situaci, kdy na vás někdo míří zbraní se slovy, že vás zabije. Co v tento moment si představíte, jak budete nahlížet na smrt? Přišli jsme na tento svět proto, abychom tu mohli zemřít, ale také něco dokázat. Lidé se přímo úměrně bojí smrti, čím méně během života stihli. Naplněnost života ovlivňuje tento pocit. Jsou lidé, kteří doufají, že se něco převratného v jejich životech stane, ale nedělají nic pro to, aby tomu tak bylo.Výsledkem takového očekávání je nenaplněnost a uvědomění si, že život není věčný a již jim nezbývá mnoho času pro uskutečnění svých plánů. Čím méně máte vzpomínek, tím silnější máte pocit, že jste zbytečně žili a o to více se bojíte smrti, jelikož to chcete napravit.
Kuřáci, alkoholici, lidé závislí na drogách umírají dvojím způsobem. Nejen, že jejich tělo pod náporem návykových látek chřadne a postupně se ničí, ale také umírají jako osobnosti, jako lidé s minulostí. Lidská povaha, osobnost, vzpomínky jsou uložené v mozku. Podle britských vědců čtyřicátníkům odumírají velice rychle mozkové buňky, u alkoholiků či kuřáků je to několikanásobně rychlejší proces. To znamená, že tito lidé umírají rychleji.
Je tu i druhá skupina lidí, kteří nemarnili svým životem. Tito lidé se většinou bojí smrti z principu, nebo z nevědomosti. Lidé v této skupině uvažují nad smrtí, jako nad něčím nevyhnutelným, bolestivým a náhlým. Tato nejistota v nich vyvolává stejnou úzkost, jako u lidí v první skupině vědomí, že zameškali mnoho času. Životní filosofie hraje u chápání smrti velikou roli. Lidé vychovaní v prostředí, kde se smrt brala jako absolutní konec, jsou více přízemní a plánující. Jedinci, kteří vyrůstali v prostředí, kde byla smrt chápána jako přerod, jsou průměrně více otevření vůči úvahám o smrti.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jste spokojený se svým životem ??

Ano :) 50% (18)
Ne :( 50% (18)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama